Zálezlice podlehly Čechii 6:0

KRALUPY n. Vlt. – FK ČECHIE KRALUPY – SOKOL ZÁLEZLICE 6:0 (4:0)

Desátý mistrovský zápas jsme odehráli na domácím stadionu FK Čechie proti Sokolu Zálezlice. Soupeř nastoupil s devíti hráči, a aby dostali co nejméně branek, tak hru zdržovali, zakopávali míče a neustále diskutovali. Pro nás ale byl největší problém jejich ofsajd systém, s kterým jsme měli velký problém. Přesto jsme měli hodně šancí, ale naše produktivita je špatná. Skóre jsme otevřeli už v 7. minutě. Vlk našel centrem Paprňáka a ten s přehledem překonal brankáře hostů. Šance narůstaly, ale nedokázali jsme je proměňovat. V 11. minutě Měchura trefil jen břevno. Ve 12. minutě Měchura uvolnil Všoláka, ale ten střílel vedle. Ve 13. minutě se do šance dostali hosté, ale jejich zakončení skončilo na rohovém praporku. V 17. minutě jsme měli další šanci. Vlk uvolnil Paprňáka, jeho střelu brankář vyrazil k Všolákovi, jeho dorážka ale šla vedle opuštěné branky. Ve 20. minutě se uvolnil Měchura, ale jeho pomalou přihrávku na volného Vlka zlikvidoval brankář včasným vyběhnutím. Ve 22. minutě to Měchura napravil. Uvolnil Paprňáka a bylo to 2:0. Ve 26. minutě Vlk přihrál volnému Všolákovi, jeho střela šla přímo do brankáře. Ve 37. minutě Vlk nacentroval na Paprňáka a ten svojí třetí brankou v zápase zvýšil na 3:0. Ve 41. minutě si to tato dvojice zopakovala a Paprňák svojí čtvrtou brankou v zápase zvýšil na 4:0.

Ve 46. minutě trenér Hořínek provedl střídání. Hřiště opustili Měchura a Paprňák a nahradili je Kovář a Jareš. Ve 47. minutě jsme mohli navýšit skóre. Po pravém křídle unikl Vydřihost a centrem našel Jareše. S jeho slabou střelou neměl brankář žádnou práci. V 64. minutě se na naši nemohoucnost nemohl dívat Vlk. Na naší polovině sebral míč, prohnal se kolem obránců soupeře a svoje sólo zakončil gólem 5:0. V 68. minutě napodobil Vlka Vydřihost, jenomže jeho střela šla do brankáře. V 78. minutě měl šanci Kovář, ale jeho lob brankář zlikvidoval. V 79. minutě po pravé straně pronikl Prejza. Jeho centr Jareš sklepl k Hubičkovi a bylo to 6:0. V 82. minutě nasadil k sólu Paksi. Dal si míč mezi obránce, ale jeho průnik zastavil hostující hráč zápasnickým chvatem, který byl rozhodčím oceněn žlutou kartou.

AUTOR: B. Běhounek