V „A“ mužstvu FK Čechie došlo v podzimní části ročníku 2014-2015 ke změnám v kádru. Na přestup přišel Měchura. Na ročním hostování jsme získali Vydřihosta z Otvovic, Szajka z FK Kralupy, a na půlroční hostování Poláčka z FK Kralupy. Z FK Junior Kralupy se vrátili Petříček a Paksi. Svoji aktivní činnost ukončili: Růžička, Bulva, Grich.

Brankáři: Hrobko, Hubička D.

Obránci:  Mynařík, Petříček, Seifert, Prejza, Dvořák, Vydřihost, Paksi

Záložníci: Všolák, Vlk, Jareš, Hubička T., Sluka, Měchura, Poláček

Útočníci: Paprňák, Kovář, Szajko,

Letní příprava byla zahájena 29. července 2014. Trénovalo se 2x v týdnu. Před zahájením mistrovské soutěže jsme odehráli dva přátelské zápasy. V prvním zápase jsme porazili Otvovice 3:2 na jejich hřišti. Druhý zápas s AFK Libčice jsme odehráli na našem stadionu. V kvalitním zápase se silným soupeřem (účastník okr. přeboru PZ) jsme prohráli 5:4. Do mistrovské soutěže jsme vstoupili velice dobře. V prvním zápase jsme porazili Záryby B 4:1 a ve druhém jsme rozdrtili Cítov 7:1. Mysleli jsme si, že v nové soutěži nebudeme mít problém a budeme se pohybovat v horní části tabulky. Vystřízlivění přišlo ve třetím kole v Horních Beřkovicích, kde jsme prohráli 6:2. Naše mladá obrana nestačila na zkušený celek domácích a kupila chybu za chybou. Ve čtvrtém kole jsme ještě doma dokázali porazit Čečelice 4.3, ale potom přišla série neúspěchů.

Porážky: Obříství 4:2, Všestudy 2:0, Horní Počaply 2:0. Po těchto porážkách jsme se dostali do útlumu a nebyli jsme schopni porazit ani Vehlovice 1:1, Mlékojedy 0:0, Řepín B 1:1. Zvítězili jsme jen nad Zálezlicemi 6:0. Prohráli jsme i s posledním mužstvem v tabulce Sokolem Střezivojice 3:1. Prohráli jsme i poslední mistrovský zápas s Botafogem Mělník. Tento zápas jsme měli velice dobře rozehraný. V prvním poločase jsme vedli 1:0 a měli jsme hodně příležitostí zvýšit svůj náskok. Nestalo se tak a soupeř nás za to potrestal. Prohráli jsme 3:1. Víc než porážka nás mrzelo zranění našeho nejlepšího střelce Michala Paprňáka. Deset minut před koncem odstoupil z utkání (zlomenina v nártu).

14. Zálezlice 13 0 2 11 16:81 3

Přednosti družstva: dobré standardní situace, dobrá hra v poli.

Nedostatky družstva: taktické chyby při bránění, nevyužívání křídelních prostorů, špatná tréninková docházka.

Průměrný věk mužstva: 27,9 roku

Závěr: Podzimní část herního ročníku 2014-15 musíme hodnotit jako neúspěch. Největší problémy máme s obrannou hrou celého mužstva. Během zimní přestávky je potřeba zapracovat na kondičce. Věřím, že kluci budou ochotni na sobě zapracovat, aby se na jaře dosahovalo lepších výsledků.

Chtěl bych popřát veselé Vánoce a šťastný nový rok všem hráčům a příznivcům FK Čechie Kralupy. Ještě bych chtěl poděkovat všem sponzorům, zvláště MěÚ Kralupy. Bez jejich pomoci bychom měli velké problémy udržet fotbal na Čechii. Přeji brzké uzdravení Michalu Paprňákovi a věřím, že se vrátí a dál bude rozdávat fotbalovou radost a střílet pěkné góly.

AUTOR: Bohumil Běhounek, asistent trenéra