Rada Středočeského kraje schválila 26. srpna 2021 rozdělení 76 452 558 Kč mezi 61 krajských škol na zavádění inovativních metod do výuky. Jde o první část z 95 milionů Kč určených na zlepšení materiálně technického vybavení škol z celkového balíku 100 milionů Kč na podporu inovací, o který Zastupitelstvo kraje navýšilo rozpočet školství letos v únoru. Školy předložily celkem 73 návrhů projektů, podpořeno bylo 90 % z nich. Zájem byl především o modernizaci odborných učeben (např. multimediálních jazykových), vybudování venkovních učeben, vybavení softwarem pro odbornou výuku (např. SW Corinth pro podporu výuky přírodovědných předmětů, konstrukční SW), 3D tiskárny (např. výuku zubních techniků), robotické stavebnice či vybavení specializovaných laboratoří (např. chemických, přírodovědných).
„Našim cílem je mít moderní školy s perspektivními obory a konkurenceschopnými absolventy. Je skvělé vidět zájem škol o inovace v oblasti výuky,“ vysvětluje Mgr. Milan Vácha, radní pro oblast vzdělávání a sportu, a dodává: „Velmi aktivní byly Příbram a Kolín, kde své projekty předložilo šest, resp. 5 škol.“
Mezi školami, které zažádaly o finanční prostředky, jsou například Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Příbram, která za částku 3,3 milionu Kč provede upgrade konstrukčního strojírenského programu SOLID Works, zmodernizuje odborné učebny informačních a komunikačních technologií a pořídí například 3D tiskárny pro jednotlivé obory, prostředky pro síťová zařízení a kybernetickou bezpečnost či robotickou ruku. Gymnázium Joachima Barranda v Berouně přidělenou částku ve výši 2,41 mil. Kč použije na vybavení počítačové laboratoře přírodovědných předmětů, zakoupí 3D tiskárnu, interaktivní tabuli vč. projekční techniky, meteostanici a také laboratorní měřidla. Nejvyšší částku získá Střední škola designu Lysá nad Labem, která na dvě studia pro polytechnické vzdělávání (fotoateliér a modelovnu pro práci s hlínou, modelování prostorových objektů a 3D tisk) obdrží 8,4 mil. Kč.