Sport o víkendu 109 (17.11. – 19.11. 2023)

LEDNÍ HOKEJ

2.liga – západní konference

HK Kralupy nad Vltavou – HC Baník Příbram 2:3 (1:1, 1:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. David, 25. Štípek (Šilhavý) – 10. Hasman (Jelínek), 28. Chlouba (Pinkas, Rajgl), 55. Duchan (Josefus, Pinkas).

HK Kralupy nad Vltavou: Sochůrek – Chládek, Zajíc, Kapoun, Kehar, David, A. Straka, J. Kučera – Soukup, Hrala, Zídek – Bradáček, Šilhavý, Štípek – Hampl, Husarik, T. Pejchal – Jechumtál, Binko.
HC Baník Příbram: J. Tichý (Tichon) – Rajgl, Krejčí, Zdeněk, Jelínek, Havelka, Saňa – Hasman, Kolda, L. Bednařík – Duchan, Josefus, Pinkas – Chlouba, Pětník, Mařík – P. Svoboda, Bečvář.

INFORMACE O UTKÁNÍ_KPY-PRI

MOSTEČTÍ LVI – HK Kralupy nad Vltavou 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Šimeček (J. Procházka, Řehoř), 32. Řehoř (Havlůj, Urbánek), 41. Šimeček, 58. J. Procházka (Havlůj, Šimeček) – 20. Šilhavý (Zídek, T. Pejchal), 28. Zídek (Hrala), 37. Zídek (Hrala).

MOSTEČTÍ LVI: Klika – Urbánek, Havlůj, Rykl, Nedrda, Havlík, Steinocher, Hocelík – Šimeček, Řehoř, J. Procházka – Veselý, Písařík, Jindra – Urban, Böhm, Mical – Daniel.
HK Kralupy nad Vltavou: Sochůrek – Zajíc, Chládek, Kehar, Kapoun, A. Straka, David – Zídek, Hrala, Soukup – Bradáček, Šilhavý, Marek – T. Pejchal, Husarik, Hampl – Binko, Jechumtál.

INFORMACE O UTKÁNÍ

BASKETBAL

Středočeská liga

BK Kralupy – Junior – R&J EBC Mělník 73:61 (24:14 45:28 58:46)
Body: Bungo 25b, Ondra 23 a Pavel 14b

„V sobotu jsme hostili tým z Mělníka. První čtvrtka nám vyšla velmi dobře, kdy nejvíce úřadovalo trio dlouhodobých opor – Ondra, Bungo a Pavel. Hned jsme soupeři odskočili 24:14. I ve druhé čtvrtce jsme Mělník přehrávali, znovu nejvíce skórovala již zmíněná trojce. Poločas skončil relativně komfortním vedením o 17 bodů v náš prospěch.

Nástup do 3. byl opět povedený, kdy Mojmik skóroval 3x za sebou, nicméně v dalších 7 minutách jsme přidali pouhých 7 bodů a soupeř stáhl na rozdíl dvanácti bodů, a to hlavně díky své zónové obraně. Čtvrtá čtvrtka už byla přetahovaná. Naštěstí se nám povedlo přehrávat v útoku soupeřovu obranu (primárně z důvodu problémů s fauly dole postavených hráčů soupeře), díky Bungovým nájezdům.“

R&J EBC Mělník – BK Kralupy-Junior 71:73 (14:12 37:29 59:52)
Body: Utkání dominoval Ondra s 34 body (šestky 15/14), Michal Kamler přidal 12b a Mojmik 9b.

„Hned o šestnáct hodin později nás čekala odveta se stejným soupeřem, tentokrát na jeho hřišti. Sestava doznala nucených změn, když chyběla hned čtveřice sobotních hráčů – mezi nimi i Bungo a Pavel. Naopak dva další se na nedělní soupisce objevili (Michal a Vojtik). I přes naše oslabení jsme v první čtvrtině drželi s Mělníkem krok a skóre po první čtvrtce bylo 14:12 pro domácí. Druhá část už patřila soupeři, který zintenzivnil obranu, trestal naše chyby a v poločase vedl o 8 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme se dostali do problémů s fauly, hlavně podkošoví hráči, soupeř si vypracoval náskok až osmnácti bodů, nicméně v závěru třetí části jsme za poslední tři minuty stáhli skóre z 57:41 na přijatelných 59:52.

V poslední čtvrtině jsme v sedmi hráčích na soupisce bojovali se silami, fauly i vývojem zápasu. Zároveň jsme umazávali naše manko a dvě minuty do konce jsme se dostali soupeři na dostřel jediného koše. Posléze po Ondrově trojce bylo srovnáno a drama vrcholilo! Následně jsme se dokonce dostali do dvoubodového vedení (asi poprvé v utkání), ovšem soupeř dvanáct sekund před koncem utkání srovnal. Jak to nakonec dopadlo, musela být karma basketbalového boha za utkání v Berouně, které jsme prohráli v prodloužení po nepovedené koncovce základní hrací doby. Naše držení míče, ztráta, zisk 3 vteřiny před koncem, volný hráč pod košem a vítězný koš s klaksonem, který rozhodl o naší výhře 71:73!“

Divize

Akademik Cheb – Kralupy Wolves 10:5 (2:1, 0:3, 8:1)
Branky: 4. Jan Skopový, 16. Štefan Nagy, 41. Jan Smolka, 42. Vojtěch Hůda, 43. Matěj Voborník, 46. Jan Smolka, 47. Stanislav Hykš, 56. Jan Smolka, 58. Daniel Macek, 60. Daniel Macek – 18. Jakub Hájek, 24. Jan Michálek, 32. Luboš Brzoň, 33. Štěpán Berka, 46. Štěpán Berka